Odnawianie parkietów

Odnawianie parkietów

Czasami kupujemy stary dom z pięknymi drewnianymi podłogami. Czy jednak jest to dom używany, czy właśnie go budujemy i decydujemy się na jakiś wariant z drewnem w tle, musimy się liczyć z tym, że wcześniej albo późnej, czeka nas cyklinowanie parkietów bądź klepek.
Lakier niestety nie ma gwarancji dożywotniej, a jedynie ochronną, ale od jego wyboru zależy, jak często będziemy zmuszeni do odnawiania podłogi. Drugą sprawą jest posiadanie odpowiedniej maszyny, który to fakt jest całkowicie do użytku prywatnego nieopłacalny.
Podłogi cyklinujemy raz na kilka albo i kilkanaście lat, więc maszyna jedynie zarastałaby kurzem. Dużo poręczniej jest zamówienie takiej usługi w odpowiedniej firmie, a zanim się na nią zdecydujemy, zasięgnięcie o takiej informacji.
Na szczęście, pomimo powszechności paneli podłogowych, ciągle są firmy zajmujące się konserwacją i odnową parkietów, gdyż nie zewsząd one zniknęły, a i kładzione są nowe. Z tego też względu możemy liczyć na to, że będziemy mieli jakiś wybór pośród kilku firm, a nie przymus korzystania z usług jednej.

Inne wpisy o nieruchomościach:

Odnawianie parkietów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About the author

Related Articles

Nowa Sonda:

Czy budowa własnego domu rodzinnego to zdecydowanie za duży wydatek?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Nowe komentarze:
Kategorie